O nás

Materská škola v Blatnom je situovaná približne v strede dediny v radovej zástavbe. Susedí so Základnou školou a Obecným úradom.

 

 

Materská škola je trojtriedna, s vyučovacím jazykom slovenským. Poskytuje celodennú výchovnú starostlivosť deťom vo veku od troch do šesť rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Zároveň poskytuje deťom aj možnosť poldenného pobytu.

 

 

Našim cieľom je komplexný osobnostný rozvoj detí, ich tvorivosti a formovanie ich vlastnej jedinečnosti.. To znamená  maximálne rozvíjať celistvú osobnosť dieťaťa so zameraním na rozvoj identity autonómie, osobných kompetencií a zodpovednosti

 

V MŠ deťom poskytujeme:

 

kvalitnú predškolskú výchovu realizovanú kvalifikovanými pracovníčkami, obohatenú o nadštandartné aktivity MŠ organizované v spolupráci s rodinou:

Tvorivé dielne, Deň výživy, Deň úcty k starším, Babičkin jablčník,

 Mikuláš, Medovníkový deň, Vianočná besiedka, Karneval, Deň Zeme, Deň Matiek, MDD, Olympiáda, Rozlúčka predškolákov, výlety pre deti i rodičov.

 

Do nášho programu okrem škôlkou organizovaných aktivít patria návštevy rôznych podujatí, predstavení, pripomínanie si tradičných sviatkov, oslavy narodenín, MDD a podobne. Pri oslavách narodenín sú deti obdarované aj malým darčekom.

 

Naša MŠ je od roku 2000 zapojená do medzinárodnej siete Škôl podporujúcich zdravioe. Zapojili sme sa i do najnovšieho inšpiračného projektu podpory zdravia Adamko - Hravo - Zdravo, pri ktorom sa koncepčneopierame o doplnkové pracovné zošity, metodické listy a využitie mimických bábok Adamkov.

 

Projekt podpory zdravia Adamko - hravo - zdravo

 

 

 

V súlade s Národným programom boja proti drogám a Koncepciou prevencie drogových závislostí pracujeme s metodickým materiálom Sladkosti závislosťou a Evička nám ochorela. Pri akciách a oslavách narodenín uprednostňujeme ovocie pred sladkosťami.

 

 

 

Vo svojom výchovno-vzdelávacom pôsobení používame prvky metodiskej príručky Krok za krokom - centrá aktivít, ponukovú tabuľu, pravidlá triedy, didaktické aktivity, pomocníčkov. Prístupom orientovaným na dieťa podporujeme samostatné učenie sa detí prostredníc tvom cieľavedome pripravených a plánovaných rôznorodých aktivít. Štrukturovaním prostredia v triede vytvárame podmienky na to, aby si deti mohli vyberať z viacerých, ku konkrétnemu cieľu smerujúcich činností v mylých skupinkách detí v tzv. centrách aktivít.

 

Zvyšovanie počítačovej a čitateľskej gramotnosti detí

 

Edukačné aktivity v centrách aktivít

 

 

Spolupráca so ZŠ prebieha na odbornej úrovni. Vzhľadom na to, že ZŠ je odberateľom našich výsledkov práce, aj spolupráca je o pripravenosti detí na vstup do školy. Deti predškelskej triedy viackrát navštevujú ZŠ s cieľom zoznámiť sa s jej priestormi, vybavením a odbúraním strachu z neznámeho. Pravidelne pozývame učiteľku 1. ročníka na stretnutie s rodičmi, kde prezentuje požiadavky na rodičov, budúcich prvákov a oboznamuje ich s podmienkami zápisu do ZŠ. Deti MŠ a ZŠ pripravujú spoločné programy pre obec pri rôznych príležitostiach, zapájame sa do spoločných akcií športových a kultúrnych.

 

 

 

Hygiena

Predbieha v sociálnych zariadeniach spĺňajúcich požiadavky príslušnej legislatívy. V našej MŠ dbáme na osvojovanie si základných hygienických návykov detí a výchovu k sebaobsluhe primerane veku.

 

 

Strava

 

Ponúkame kvalitnú stravu spĺňajúcu hygienické a legislatívne požiadavky. Zabezpečujeme celodenný pitný režim, podporujeme podávanie nesladených nápojov, 4 * do týždňa podávame ovocie.

 

 

 

Bezpečnosť

Bezpečnosť je u nás prvoradá, preto ich vedieme k rešpektovaniu pravidiel cestnej premávky, ako i predchádzanie úrazom

 

 

 

 

 

 

 KontaktMaterská škola
Antona Vosátka 361/2
900 82 Blatné


033/6459340

Oznamy

Návšteva školskej knižnice v ZŠ Blatné

18.10.2013 19:36
Dňa 28.10.2013 (t.j. v pondelok) v dopoludňajších hodinách naši predškoláci pri príležitosti "Dňa knižníc" navštívia školskú knižnicu v ZŠ Blatné.

—————

Výlet do zábavného parku Atlantis Scienter Bratislava

18.10.2013 19:33
Dňa 6.11.2013 (t.j. v stredu) sa uskutoční výlet do Zábavného parku Atlantis Scienter Bratislava. Odchod autobusu z MŠ bude o 8:15 hod., predpokladaný príchod do MŠ bude v popoludňajších hodinách. Čas odchodu a príchodu tesne pred výletom upresníme.

—————

exkurzia do Mestskej knižnice a múzea Senec

18.10.2013 19:29
Dňa 29.10.2013 (t.j. v utorok) uskutoční exkurzia do Mestskej knižnice a múzea v Senci. Odchod autobusu s pred MŠ bude o 9:30 hod. a predpokladaný príchod do MŠ bude o 11:30 hod. Deťom nie je potrebné baliť jedlo o všetko je postarané.

—————

Babičkin jablčník

18.10.2013 19:25
Milé babičky, milí dedkovia, dňa 24.10.2013 (t.j. vo štvrtok) o 16:00 hod. Vás srdečne pozývame pri príležitosti sviatku úcty k starším k nám do MŠ do fialovej triedy (v nadstavbe) na milé posedenie (babičkin jablčník), kde majú pre vás pripravený krátky kultúrny program vaše vnúčatká (predškoláci). Pri tejto príležitosti si môžete so sebou piniesť jablkový poprípade iný chutný koláč :-) Tešíme sa na Vašu účasť.

—————

PRÍBEH: „AKO ZACHRÁNIŤ PRÍRODU“

09.10.2013 16:48
Dňa 21.10.2013 (t.j. v pondelok) o 9:00 hod. k nám do MŠ zavíta Divadielko Zu-Zu, ktoré príde deťom zahrať divadelné predstavenie s environmentálnym zameraním: „Ako chrániť prírodu“.

—————

HRA NA MALÝCH ZDRAVOTNÍKOV – STRETNUTIE SO ZÁCHRANÁRMI

09.10.2013 16:47
Dňa 15.10.2013 (t.j. v utorok) o 10:30 hod. sa uskutoční v našej MŠ stretnutie so záchranármi, kde budú prebiehať ukážky ošetrenia drobných poranení a ukážky vybavenia sanitky. Deti sa budú mať možnosť zahrať na malých zdravotníkov.

—————

SRDEČNÉ POĎAKOVANIE ZA ÚČASŤ NA BRIGÁDE

09.10.2013 16:43
  Veľmi pekne ďakujeme za účasť na brigáde, za pomoc pri úprave školského dvora  rodičom: p. Pravdovej p.Stachovej a p. Stachovi p. Struhárikovi p.Šarmírovi p.Šmyčkovej p. Rázgovej Zároveň prosíme aj ostatných rodičov, aby sa v priebehu tohto týždňa ešte zapojili do dokončovacích úprav školského dvora.  Brigáda sa uskutoční každý deň od 7.10.2013 (pondelka) od 16:30 hod. a v sobotu (t.j. 12.10.2013) v dopoludňajších hodinách. Vopred ďakujeme za Vašu...

—————

ZBER TETRAPAKOV - pokračuje :)

04.10.2013 00:00
Vážení rodičia, od dnešného dňa sa pokračuje v zbere Tetrapakov. Prázdne obaly môžete nosiť do MŠ už aj v priebehu tohto týždňa. Vo vestibule MŠ bude umiestnená veľká krabica, do ktorej môžete obaly vhadzovať. Ďakujeme Vám za pomoc pri tejto zbierke.

—————

Brigada

19.09.2013 07:04
Vazeni rodicia, Pocas celeho dna 3.10.2013 bude prebiehat v MS brigada zamerana na upravu skolskeho dvora a to na: natieranie preliezok,altanku,laviciek ,oplotenia MS,bude prebiehat oprava preliezok....Chceme Vas preto poprosit o pomoc pri tychto upravach.Tesime sa na Vasu ucast. Za akukolvek formu pomoci Vam vopred dakujeme.Vpripade nepriazniveho pocasia bude brigada odlozena na iny termin.

—————

Fotografovanie deti MS

19.09.2013 07:00
Dna 26.9.2013 t.j. vo stvrtok od 9:00hod. bude prebiehat fotenie vsetkych deti MS. Prosime rodicov,aby v pripade ochorenia svojho dietata,priniesli dieta len na samotne fotenie. Dakujeme

—————

projekt Schauma

19.09.2013 06:46
Vazeni rodicia, Nasa MS sa prihlasila do projektu Schauma,hlavnou vyhrou je 3000€,chceme Vas preto poprosit,ak pouzivate vyrobky Schauma,aby ste  priniesli do MS aspon 3 predne etikety z nasledujucich sutaznych vyrobkov Schauma: Schauma sampon a kondicioner Kids Jahoda/grls 250ml schauma sampon a kondicioner Kids boys 250ml Schauma sampon Kids baby 250ml FA sprchovaci gel Kids Morska vila 250ml FA sprchovaci gel a sampon Kids pirat 250ml Vademekum Junior jablko-zubna pasta 50ml Vademekum...

—————

oznam o preberaní a odovzdávaní detí

09.01.2013 15:28
Vážení rodičia, od 7.1.2013 (t.j. od pondelka) bude prebiehať dopoludňajšie preberane detí predškolského veku a následné ich popoludňajšie odovzdávanie v horných triedach.

—————


Nový katalóg

Neboli nájdené žiadne záznamy.